Aktuální nabídka práce pro lékaře v Anglii.

čtvrtek 9. prosinec 2010 03:15

Psal se rok 2003, když jsem si vyrobil transparent  s nápisem DĚKUJEME, ODEJDEME. Demonstrovali jsme tehdy v Praze za zlepšení pracovních podmínek lékařů a sester. Nezlepšilo se nic, tak jsme poděkovali a odešli (o prvním exodu českých lékařů a sester po našem vstupu do EU si můžete přečíst v předešlých článcích). Již více než pět let pracuji v Anglii. Za tu dobu se toho v Čechách moc nezlepšilo a tak teď logicky přišla další varianta - Děkujeme, odcházíme. Velmi přeji všem českým kolegům, aby ve svém současném úsilí vytrvali, k možnosti výrazného zlepšení podmínek v České republice jsem však spíše skeptický. Pokud tedy někdo přemýšlíte o práci v Anglii, je násladující příležitost určena pro vás.   Neváhejte, poděkujte a odejděte.

Pracuji jako kardioanesteziolog v Universitní nemocnici v anglickém Sheffieldu. Jedná se o velmi rozsáhlou nemocnici s velkým anesteziologickým oddělením. Přemýšlel jsem, jak statečné kolegy, kteří dávají výpověď, v jejich situaci podpořit.  Situace na pracovním trhu je po krizi poněkud napjatá i zde ve Velké Británii. Zkusil jsem však zajít za naším Clinical Director a zjistil, že některé možnosti pro práci v naší nemocnici jsou aktuální.

Před třemi lety byla v naší nemocnici postavena a otevřena zcela nová  jednotka resuscitační a intenzívní péče s 36 lůžky,  která je vybavená nejmodernějším vybavením. Přesně na tuto jednotku teď naše oddělení potřebuje lékaře.

Podmínky jsou následující.

Jedná se o práci na General ICU, tedy na všeobecném resuscitačním oddělení. Ideální jsou tedy anesteziologové, ale není to podmínkou. Uchazeč nemusí mít atestaci, ale musí být natolik zkušený, aby mohl na resuscitačním oddělení sloužit. K náplni služby někdy přísluší i intervence na centrálním akutním příjmu nemocnice.

Název pozice je Clinical Fellow in Intensive Care, jedná se o střední netrénikovou pozici, nad níž je konzultant, pod ní jsou senior trainees. Právě teď nutně sháníme minimáně dva až tři lékaře, v krátké budoucnosti možná více. Kontrakt je pravděpodbně na půl roku s možností opakovaného prodloužení. Doba na zapracování je zpravidla jeden měsíc.

Pracovní doba je do puntíku přesně a pouze v rámci pravidel evropské direktivy pracovní doby. Všechny služby jsou samozřejmě počítány jako řádná pracovní doba, čili nexistují žádné přesčasy, nebo pohotovost, nebo jiné české speciality. Každá minuta odpracovaná pro zaměstnavatele je normální pracovní doba. Normální denní shift je 8 hodin, žádná jednotlivá služba, ani ta noční, netrvá déle, než 12 hodin (a to včetně vizit a předávání oddělení).

Plat je kolem 40.000 liber šterlinku ročně.

Dovolená minimálně 29 dní. K tomu spoustu dní volna po nočních službách.

Angličtina. Žádná zkouška se nevyžaduje. Zájemce však musí ovládat jazyk natolik, aby byl schopný se domluvit.

Registrace. Registrace u GMC je podmínkou, ale to je jen formalita. Registrace na Specialist Registr je vítaná, ale není podmínkou získání práce.

Tak, víc mě zatím teď nenapadá.

Rád bych však zdůraznil, že se nejedná o žádný závazný příslib práce, pouze o velmi reálnou možnost, uvedené pracovní podmínky se mohou mírně lišit. V základních rysech je však možné si reálnou představu o práci udělat. Jako odrazový můstek pro mladé lékaře to není špatné, mnoho českých lékařů tu začínalo na podobné pozici. O ostatních podmínkách na práci si můžete přečíst v předchozích příspěvcích.

Pokud byste měli o práci zájem, napište mi, jsem domluvený s naším Clinical Director, že na něj případné zájemce nakontaktuji. K tomu budete potřebovat také sturkturovaný životopis, samozřejmě v angličtině.

A ještě několik slov o místě samotném. Sheffield Teaching Hospitals je jedna z největších a nejlepších nemocnic ve Velké Británii. Sheffield je oficálně nejzelenější město v celé Evropě, navíc je obklopen krásnou kopcovitou krajinou. Město samotné má velmi mladého ducha (dvě velké univerzity) s velkou nabídkou kulturního a sociálního vyžití. Ve městě působí aktivní česká krajanská společnost. V hospodách tu z českých piv točí Plzeň, Staropramen, Budvar a Bernard. Spojení do Prahy je velmi jednoduché - z okolních letišť létají spoje každý den, let trvá přibližně hodinu a půl.

Přeji vám všem hezký předvánoční čas. Neváhejte, odejděte a přijďte sem.

Vladislav Rogozov

Vladislav Rogozov

Vladislav Rogozov

Zveřejněné informace nereprezentují oficiální názory nebo postupy Fakultní nemocnice v Sheffieldu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora